Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku


Letní cílová rovinka pro kandidaturu na evropské hlavní město kultury 2028

8. 8. 2022 | Novinky z Nadačního fondu Broumov - město kultury

1. září 2022 bude významný den pro malé prvňáčky, kteří poprvé půjdou do školy – ale taky pro kandidaturu Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028, která doběhne 1. kolo příprav. Do tohoto data totiž bude podána přihláška, po které bude v půlce října následovat prezentace pro mezinárodní odbornou porotu. Ta následně rozhodne, zda postoupíme do 2. kola soutěže.

Kromě přípravy obsahové, utváření programu a navazování partnerství to znamená také přípravu grafickou. Na vizuálním ztvárnění přihlášky se podílí studio Upupaepop – tedy Jakub a Eva Horští, které můžete znát z Martínkovic nebo třeba soutěže Czech Grand Design.

Zatímco většina v posledním měsíci vyráží do zahraničí za dovolenou, kandidatura tam pravidelně (jen dost často online) vyráží za novými spolupracemi. Ať už jsou to Braga 2017 a Azory 2027 (portugalští kandidáti na EHMK), Clermont-Ferrand 2028 a Bourges 2028 (francouzští kandidáti na EHMK), polské kulturní organizace nebo maďarští designéři – cílem je prostřednictvím podobných partnerství vytvářet projekty s dlouhodobým významem pro Broumovsko i další regiony po celé Evropě.

Přihláška – a co pak? Stejně jako v minulém roce podzim nabídne příležitosti pro místní a jejich projekty, které oživí region a rozhýbou sousedy. Grant Máme rádi Broumov(sko) jim poskytne finanční podporu i další možnosti pro konzultace a rozvoj vybraných projektů. Máte nápad? Nebojte se do 30. 9. přihlásit i vy! Více informací na www.broumov2028.cz

Napadají vás k Broumovu 2028 další otázky? Každý srpnový čtvrtek mezi 17:00 a 19:00 se nás můžete ptát naživo na zahrádce Klášterní kavárny.Podpořte nás