Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku


Dobročinný večer pro Broumovsko vynesl rekordní částku, která podpoří projekty na Broumovsku

6. 6. 2022 | V pátek 3. 6. se v Opatských sálech broumovského kláštera uskutečnila tradiční akce Dobročinný večer pro Broumovsko. 

Rekordní výtěžek přesahující půl milionu korun podpoří projekty v regionu.

Více než sto lidí zavítalo v pátek na Dobročinný večer pro Broumovsko, který se každoročně koná počátkem června v broumovském klášteře. Letošní tichá i veřejná licitovaná aukce vín a uměleckých předmětů, které jsou spolu s ochutnávkou vín z kolekce Salonu vín ČR hlavní součástí programu, vynesly spolu se vstupným rekordní částku: 549 700 Kč. Ta bude využita v grantovém programu MÁME RÁDI BROUMOV(SKO) – na podporu místních spolků i jednotlivců a jejich aktivit, ve Vzdělávacím fondu Broumovska AMOS na podporu mladých lidí, kteří cestují za vzděláním do zahraničí, a na další vybrané projekty Agentury pro rozvoj Broumovska. Ta společenský večer každoročně pořádá.

O příjemný průběh večera se postarali Marek Babisz – hlavní sommelier Salonu vín ČR – spolu s Janem Školníkem, zakladatelem agentury, kteří Dobročinný večer jako každý rok společně uváděli. Hudební část programu letos obstarala kapela Swing Session.Podpořte nás