Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku


Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

Evropská kulturní instituce podporující tvořivost, sebevědomí a toleranci

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov je evropskou kulturní institucí podněcující tvořivost, sebevědomí a toleranci. V prostorách broumovského kláštera přichází s nabídkou pestré multižánrové mozaiky celoročního programu a vytváří mezioborové environmentální, humanitní i umělecké vzdělávací programy inspirující k dalšímu poznávání.

V rámci prostoru tvůrčí svobody podněcuje dialog týkající se křesťanské kultury a tradice, historie, soužití v evropském prostoru a duchovního rozvoje společnosti. Zároveň také prezentuje národní kulturní památku broumovského kláštera, benediktinský odkaz a přínos benediktinů k dějinám Evropy.

Mezi hlavní projekty Vzdělávacího a kulturního centra Broumov patří výstavy současného umění v Galerii Dům a Dětské galerii Lapidárium, multižánrové koncerty českých i zahraničních interpretů v hudebním klubu ArtCafé, vzdělávací a osvětové programy Maiwaldovy akademie, tvůrčí rezidence českých, polských a německých autorů v Literárním domku či autorská divadelní představení.

Více informací naleznete na: www.klasterbroumov.czPodpořte nás