Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku


Léto u Stěnavy

Poklidný a upravený kout u řeky Stěnavy, letní podvečer. Děti si spokojeně hrají na nových herních prvcích, rodiče grilují, povídají si se sousedy, nedaleko šplouchá třpytící se hladina řeky a v dálce nad Broumovem zapadá slunce. Krásná představa léta u Stěnavy, že? Pojďte ji s námi proměnit ve skutečnost!

Na plácek u Stěnavy - v Dvořákově ulici, nedaleko bývalých jatek - chceme vnést společně s vámi život a tichý výchozí bod cyklostezky vedoucí směrem na Otovice proměnit v příjemné místo, kde se budeme moct potkávat a trávit volný čas. Staňte se součástí proměny!

Projekt obnovy plácku, kterému zkráceně říkáme "Léto u Stěnavy", je rozdělen do několika fází. Podívejte se, co už je za námi a co nás naopak ještě čeká. 

CO SE JIŽ STALO?

DOTAZNÍK - formou online dotazníku jsme mezi místními zjišťovali, jak se toto místo (ne)líbí veřejnosti, jak by mohlo vypadat a co by na něm nemělo chybět. Dotazník během května vyplnilo 60 lidí - DĚKUJEME. Výsledky dotazníkového průzkumu najdete ZDE.

ARCHITEKTONICKÝ NÁVRH - všechny odpovědi z dotazníku byly předány architektovi, který je využil pro zpracování návrhu budoucí podoby plácku. Prohlédnout si ho můžete ZDE

KOMUNITNÍ A JINÉ AKCE - na konci června jsme se na plácku sešli na první sousedské akci - opékačce a vernisáži dětských kreseb. Prožili jsme spolu hezké odpoledne u ohníčku, na kterém jsme opékali buřty a hovořili o tom, jak by plácek mohl vypadat. Na plácek se také přišly podívat děti ze ZŠ Kladská Broumov, které pro nás namalovaly krásný letní banner. Níže najdete fotky ze všech akcí. Svou návštěvou nás poctila také redaktorka ČRo HK Jana Házová, která o plánované obnově natočila reportáž. Poslechnout si ji můžete ZDE.  

DÁRCOVSKÁ SBÍRKA - běžela po celý květen na darovacím portálu www.darujme.cz. Do sbírky přispělo 81 lidí celkovou částkou 103 254 Kč, ke které Nadace OSF přihodila dalších 100 000 Kč. Dohromady tedy máme na obnovu plácku 200 tisíc, a to je hezká částka! Víme ale, že všechny úpravy plácku se budou pohybovat v mnohem větších sumách. A proto budeme rádi, pokud se i vy zapojíte. 

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

PŘISPĚJTE DAREM - pokud se rozhodnete přispět finančně, můžete poslat libovolnou částku přes darujme.cz, kde má Agentura pro rozvoj Broumovska otevřenou dárcovskou výzvu. Po zvolení částky stačí v sekci "Co byste rádi podpořili?" vybrat Léto u Stěnavy. 

PŘISPĚJTE MATERIÁLEM - na obnovu plácku budeme potřebovat dřevo (na lavičky, schody, posezení, plot), stavební materiál a nářadí nebo okrasné květiny a stromky. Můžete nám něco z toho darovat? Ozvěte se nám na email pavla.jenkova@aprb.cz

ZAPOJTE SE DO BRIGÁDY - obnovu plácku chceme z velké části udělat svépomocí, proto budeme rádi, když nám s tím pomůžete. Během léta a podzimu vás pozveme na brigádu - sledujte naše webové stránky a facebookový profil

Děkujeme za podporu:

  • Nadaci OSF za zdvojnásobení vybrané částky v dárcovské sbírce
  • Všem, kteří přispěli na dárcovskou sbírku
  • Architektovi Lukáši Kozákovi za pomoc s návrhem úprav plácku
  • Firmě PEJSKAR & spol., spol. s r.o. a Supervego za výborné špekáčky a táboráčkyPodpořte nás