Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku


Léto u Stěnavy

Poklidný a upravený kout u řeky Stěnavy, letní podvečer. Děti si spokojeně hrají na nových herních prvcích, rodiče grilují, povídají si se sousedy, nedaleko šplouchá třpytící se hladina řeky a v dálce nad Broumovem zapadá slunce. Krásná představa léta u Stěnavy, že? Pojďte ji s námi proměnit ve skutečnost!

Na plácek u Stěnavy - v Dvořákově ulici, nedaleko bývalých jatek - chceme vnést společně s vámi život a tichý výchozí bod cyklostezky vedoucí směrem na Otovice proměnit v příjemné místo, kde se budeme moct potkávat a trávit volný čas. Staňte se součástí proměny!

Projekt obnovy plácku, kterému zkráceně říkáme "Léto u Stěnavy", je rozdělen do několika fází. V první fázi jsme formou online dotazníku zjišťovali, jak se toto místo (ne)líbí veřejnosti, jak by mohlo vypadat a co by na něm nemělo chybět. Dotazník během května vyplnilo 60 lidí - DĚKUJEME.

Všechny odpovědi z dotazníku budou sloužit ve druhé fázi jako podklad pro architekta, který navrhne obnovu tohoto místa. Ve třetí fázi pak toto místo společnými silami zvelebíme během letních brigád, a to i díky veřejné dárcovské sbírce, která po celý květen běžela na darovacím portálu www.darujme.cz. Do sbírky přispělo 81 lidí celkovou částkou 103 254 Kč, ke které Nadace OSF přihodí dalších 100 000 Kč. 

Jak se můžete zapojit? 

1. VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI: 

Zapojte své děti do výtvarné soutěže! Děti by měly mít možnost ovlivnit budoucnost Broumova, a proto prostřednictvím svých obrázků mohou vyjádřit, jak by tento plácek mohl vypadat a co se na něm bude dít! Výtvarná díla je možné poslat do Agentury pro rozvoj Broumovska nebo odevzdávat do kavárny broumovského kláštera, nejpozději do čtvrtka 24. 6. 2021. Letáček k soutěži s bližšími informacemi si můžete stáhnout zde.

2. SOUSEDSKÁ OPÉKAČKA:

Přijďte si užít odpoledne na plácku, opéct si buřty a poznat své sousedy a sousedky! Součástí odpoledne bude i venkovní vernisáž všech dětských děl z výtvarné soutěže. Buřty, chleba i hořčice budou! Sejdeme se v sobotu 26. 6. 2021 od 16.00 na plácku u Stěnavy (termín byl posunut z května na červen vzhledem k aktuálním nařízením vlády).

Přejeme si, aby v Broumově vzniklo další místo plné života, kde je lidem příjemně a dobře.
Pomůžete nám?Podpořte nás