Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku


Léto u Stěnavy

Poklidný a upravený kout u řeky Stěnavy, letní podvečer. Děti si spokojeně hrají na nových herních prvcích, rodiče grilují, povídají si se sousedy, nedaleko šplouchá třpytící se hladina řeky a v dálce nad Broumovem zapadá slunce. Krásná představa léta u Stěnavy, že? Pojďte ji s námi proměnit ve skutečnost!

Na plácek u Stěnavy - v Dvořákově ulici, nedaleko bývalých jatek - chceme vnést společně s vámi život a tichý výchozí bod cyklostezky vedoucí směrem na Otovice proměnit v příjemné místo, kde se budeme moct potkávat a trávit volný čas. Staňte se součástí proměny!

Projekt obnovy plácku, kterému zkráceně říkáme "Léto u Stěnavy", je rozdělen do několika fází. V první fázi od vás potřebujeme vědět, jak se vám toto místo (ne)líbí, jak by mělo vypadat a co byste na něm rádi do budoucna dělali.

Všechny vaše odpovědi budou sloužit ve druhé fázi jako podklad pro architekta, který navrhne obnovu tohoto místa. Ve třetí fázi pak toto místo společnými silami zvelebíme během letních brigád. Kolik se nám toho povede, záleží také na vás. Během května poběží dárcovská sbírka, do které se můžete zapojit libovolnou částkou. 

A skvělá zpráva na konec: pokud se nám podaří vybrat alespoň 100 000 Kč, tak Nadace OSF vybranou částku zdvojnásobí. A to už stojí za to, co říkáte?

CHCI PŘISPĚT NA LÉTO U STĚNAVY

Jak se můžete zapojit? 


1. DOTAZNÍK:

Dejte nám vědět, jak se vám plácek u Stěnavy (ne)líbí, jak byste na něm chtěli trávit volný čas a jaké vybavení by na něm nemělo chybět. Všechny vaše názory a nápady budou sloužit jako podklad pro architekta, který zpracuje budoucí podobu plácku. Do 30. 5. 2021 můžete vyplnit dotazník: http://bit.ly/letoustenavy

2. VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI: 

Zapojte své děti do výtvarné soutěže! Děti by měly mít možnost ovlivnit budoucnost Broumova, a proto prostřednictvím svých obrázků mohou vyjádřit, jak by tento plácek mohl vypadat a co se na něm bude dít! Výtvarná díla je možné poslat do Agentury pro rozvoj Broumovska nebo odevzdávat do kavárny broumovského kláštera, nejpozději do čtvrtka 27. 5. 2021. Letáček k soutěži s bližšími informacemi si můžete stáhnout zde.

3. SOUSEDSKÁ OPÉKAČKA:

Přijďte si užít odpoledne na plácku, opéct si buřty a poznat své sousedy a sousedky! Součástí odpoledne bude i venkovní vernisáž všech dětských děl z výtvarné soutěže. Buřty, chleba i hořčice budou! Sejdeme se v sobotu 29. 5. 2021 od 16.00 na plácku u Stěnavy.

4. DÁRCOVSKÁ SBÍRKA: 

Abychom všechno, co společně naplánujeme, mohli přetavit v realitu, budeme potřebovat finanční prostředky, díky kterým zakoupíme veškeré vybavení na oživení plácku (stoly, lavičky, ohniště nebo gril, herní prvky pro děti).  Na kampaň bude možné přispět od 1. 5. 2021 libovolnou částkou na darovacím portálu www.darujme.cz (odkaz bude upřesněn 1. května). Pokud seženeme dostatek financí, rádi bychom v další fázi zachránili (a postupně opravili) také chátrající domek, který se nachází nedaleko tohoto místa. 

CHCI PŘISPĚT NA LÉTO U STĚNAVY

Přejeme si, aby v Broumově vzniklo další místo plné života, kde je lidem příjemně a dobře.
Pomůžete nám?Podpořte nás